Workshopy UdržSe mají pod palcem fyzioterapeutka a pedagožka s dlouholetými zkušenostmi

Jedna pochází z prostředí fyzioterapie, druhá svou kariéru zasvětila učitelství. V mnohém se liší, ale jedno je spojuje: chtějí naučit rodiče a pedagogy, jak u dětí předcházet pohybovým vadám. Protože už je nebavilo jen bezmocně přihlížet.

Projekt UdržSe vedou fyzioterapeutka Mgr. Jana Slusarčuková, DiS a pedagožka Mgr. Šárka Chvojková. Obě za sebou mají dlouholeté pracovní zkušenosti ve svých oborech.

Mgr. Jana Slusarčuková, DiS

Jana společně se svým týmem provozuje ambulanci specializované fyzioterapie JS-FYZIO v Hradci Králové. 

Cesta za její současnou profesí začala absolvováním oboru Fyzioterapie na Vyšší odborné škole v Hradci Králové, poté získala magisterský titul na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze (obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených). 

Přestože se dnes naplno věnuje fyzioterapii, má zkušenosti také s prací speciálního pedagoga – podporovala děti s logopedickými vadami, sluchovým postižením, autistickými rysy a Aspergerovým syndromem. Než se začala naplno věnovat fyzioterapii, založila v roce 2004 firmu se zaměřením na rekondiční a regenerační služby. Také pravidelně vedla lekce spinningu a flexi-baru.

Život Jany ale není jen o práci. Má rodinu, ráda tráví čas sportem a cestováním. V rámci dalšího vzdělávání se věnuje studiu koučinku.

Mgr. Šárka Chvojková

Šárka dlouhodobě učí děti na Základní škole a Mateřské škole ve Lhotě pod Libčany, věnuje se převážně předškolnímu vzdělávání. Učitelství pro ní není jen povolání, ale hlavně vášeň a poslání.

O tom, že se jednou stane učitelkou, snila už odmalička. Cestu za snem začala na střední pedagogické škole (obor Předškolní a mimoškolní pedagogika), další znalosti pak získala na pedagogické fakultě, kde studovala učitelství 1. stupně ZŠ.

Ještě během studia se stala maminkou, ale už brzy odstartovala profesní dráhu, a to jako učitelka v mateřské škole. „Školka je pro mě základním stavebním kamenem vzdělávání a myslím, že je mnohdy nedoceněná,“ říkává Šárka.

Jak se dostala k pohybovému rozvoji? Její děti milují sport, a tak aby zjistila víc informací o správné regeneraci, zamířila jednoho dne na fyzioterapeutickou konzultaci k Janě Slusarčukové. Tak se mimochodem spojily cesty Jany a Šárky, které vedly až ke společnému projektu UdržSe.

NEJSOU NA TO SAMY

Přestože UdržSe vedou Jana se Šárkou, za zážitkovými workshopy ve skutečnosti stojí celý tým. Jmenovitě Maruška Bártová, Honza Kulhánek, Šárka Poddaná, Laura Holubcová a Markéta Gulyásová. I s nimi se potkáte, pokud navštívíte některý z našich workshopů.