Příběh Evelínky

Naše Eveli v pěti letech nebyla schopná udělat na cvičení s dětmi kotemelec, dělalo jí potíže stát a skákat na jedné noze. Byla taková nemotorná, neudržela rovnováhu. Přitom jsme chodili na výlety, běhala s dětmi ve školce i na hřišti, cvičila ve školce i v Sokole. A navíc paní doktorka na prohlídkách říkala, že je úplně fit. 

Přesto jsem svou dcerku přivedla na prohlídku do JS Fyzio, kde cvičím i já. Po první prohlídce fyziterapeutka okamžitě uviděla, že Eveli zase tak úplně fit není. Nemá zpevněný střed těla, má úplně povolené břišní svalstvo a k tomu počínající diastázu. Věděla jsem, že výsledek prohlídky nebude dobrý, ale tohle byl šok! 

Evelínka na doporučení začala cvičit  jednoduché a srozumitelné cviky.  Díky krásným obrázkům zvířátek ji cvičení moc baví a já jsem schopná ji nenásilnou formou přimět, i když se jí občas nechce. To pak třeba vyobrazená zvířátka napodobujeme. 

Po ročním cvičení se držení těla naší Evelínky opravdu hodně zlepšilo! Už nemá kulatá záda, mezilopatkové svaly se hodně zpevnily, kotrmelce metá jako opička. Prostě celkově je obratnější a šikovnější. A to naší holčičce i nám dělá velkou radost.  I paní logopedka potvrdila, že zlepšení mluvení dcerky souvisí se zpevněním svalstva. S nástupem do 1.třídy se navíc záda zatěžují nošením aktovky. Ale to už Eveli netrápí, protože záda narovná jako kočička, protáhne se jako kobra a umí se uvolnit jako beruška ☺. 

Je to fakt super!!!

Káča a Evelínka